Home page > Aktuality > Světový šampionát odstřelovačů úšpěšně skončil

Světový šampionát odstřelovačů úšpěšně skončil

Mezinárodní šampionát odstřelovačů v Bzenci, který za pomoci řady partnerů uspořádala 7. mechanizovaná brigáda, vyhrál dvoučlenný tým zásahové jednotky Královehradeckého kraje Police České republiky.

           Elitní snajpři z armádních i policejních jednotek během čtyř dnů absolvovali celou řadu disciplín, které měly prověřit jejich schopnosti.Na druhém místě skončil tým zásahové jednotky Vojenské policie v Prostějova a na třetím bývalí elitní odstřelovači armády, reprezentující fimu Meopta. Mezi jednotlivci zvítězil také snajpr z policejní zásahové jednotky.

Na jižní Moravu se letos sjelo 72 odstřelovačů z devíti zemí. Kromě příslušníků české armády, policie ale například i Celní správy také z Belgie, Británie, Finska, Itálie, Polska, Slovenska a Slovinska. Od pondělí soupeřili v dvoučlenných týmech i jako jednotlivci ve speciálních střeleckých disciplínách, které měli prověřit jejich schopnosti. Střílelo se až na vzdálenost 800 metrů, na pevné i pohyblivé cíle. Své dovednosti odstřelovači prokazovali také v terénu, kde se museli nepozorovaně lesem přiblížit k cíli. „Všechny úkoly jsme připravovali na základě reálných událostí, které se staly. Snažili jsme se je udělat co nejrealističtější,“ konstatoval hlavní rozhodčí Petr Marek.

Podle velitele 7. mechanizované brigády Pavla Lipky, jde při takových závodech především o výměnu zkušeností. „Máme zde několik přesných střelců, ze kterých by mohli být v budoucnu odstřelovači,“ uvedl s tím, že jeho jednotka má ve svých řadách celkově tři odstřelovačské týmy. Personálně naplněna je však pouze jedna. Další dvě by měly podle jeho slov být připraveny příští rok.

Fotogalerie

Nahoru