Home page > Aktuality > Střelby spojovací roty

Střelby spojovací roty

Střelby  spojovací roty 7. mechanizované brigády proběhly 25. listopadu na střelnici bojových vozidel v Přáslavicích prakticky již v zimních podmínkách. Noční mráz doplnila mrznoucí ranní mlha. Takové podmínky nás ale zastavit ani omezit nemohou, a lidé, technika i zbraně na ně jsou připravené.

Spojovací prostředky BVP R5 „Bečva“ této jednotky nedisponují 30mm kanonem jako bojová BVP2, jejich účelem není boj - jsou prostředkem spojení a komunikace. Ve výzbroji mají tak jako hlavní zbraň velkorážný kulomet DŠK 12,7mm. Tato zbraň se dá použít proti lehce obrněným cílům, pěchotě, případně letectvu.

Samotných střeleb se zúčastnilo 12 střelců. Mezi nimi byli také dva vojáci, kteří stříleli z této zbraně úplně poprvé.

„Před samotnou střelbou všichni vojáci procházejí vždy teoretickou přípravou a takzvaným suchým nácvikem, ve kterém se ještě důrazněji zaměřujeme právě na nováčky.“ : vysvětluje mi vedoucí praporčík spojovací roty nadrotmistr Kamil Munster.

Po celou dobu střeleb je pro podporu jednotky přítomen i zbrojíř 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic. Pro vojáky je každý praktický výcvik velmi cenný, obzvláště v současné nelehké době, kdy vše komplikují nutná ochranná opatření i jiné úkoly omezující výcvik

Fotogalerie

Nahoru