Home page > Aktuality > Sedmička ovládla střeleckou soutěž velitele Pozemních sil

Sedmička ovládla střeleckou soutěž velitele Pozemních sil

První zářijový den proběhla na tankové střelnici v Přáslavicích otevřená střelecká soutěž velitele Pozemních sil. Za slunného počasí zde v třiceti stupňovém horku o titul soupeřilo 17 mužských a 16 ženských družstev. Své zastoupení měla 7. mechanizovaná brigáda, 4. brigáda rychlého nasazení, Velitelství Výcviku - Vojenská akademie, Vojenská policie, 13. dělostřelecký pluk, 14. pluk logistické podpory, 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany, 53. pluk průzkumu a elektronického boje a 15. ženijní pluk.

Během soutěže, kterou organizačně zabezpečoval 72. mechanizovaný prapor, se střílelo pouze z útočné pušky CZ 805 Bren. Na všech stanovištích měli soutěžící na splnění úkolů časový limit, přičemž před samotnou střelbou museli uběhnout přesně danou vzdálenost se zátěží. Tu představovala balistická vesta, v níž se i střílelo. Přebor byl rozdělen jen do dvou základních kategorií - klání pětičlenných mužských a tříčlenných ženských družstev.

Na třetím místě v kategorii žen se umístilo družstvo 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, na druhé příčce se umístily příslušnice 102. průzkumného praporu Prostějov a první místo obsadilo družstvo ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice.  V mužské kategorii třetí místo obsadili   zástupci 311. praporu radiační chemické a biologické ochrany Liberec, druhé vojáci z Velitelství výcviku - Vojenská akademie Vyškov a první příčku příslušníci hranického 71. mechanizovaného praporu. Poháry a diplomy šestici nejlepších družstev předal zástupce velitele Pozemních sil plukovník Ivo Střecha, který na závěrečném nástupu ocenil výkony všech zúčastněných a poděkoval jak soutěžícím, tak organizátorům akce.

 

Fotogalerie

Nahoru