Home page > Aktuality > Přesun na cvičení Training Bridge zahájen

Přesun na cvičení Training Bridge zahájen

Vlaková souprava, která v neděli dopoledne vyrazila směrem ke stanici Šeštokai v Litvě, nepatří mezi obvyklé spoje, zastavující v železniční stanici Bučovice. Převáží totiž techniku a příslušníky rotního úkolového uskupení 74. lehkého motorizovaného praporu na téměř tří měsíční zahraniční cvičení s názvem Training Bridge 2017.

Fázi přesunu a zahájení cvičení předcházelo plánování a příprava uskupení v podobě zpracování veškeré potřebné dokumentace, vyžádání si přepravy a pojištění vozidel, zabezpečení dovozu munice a dalších aktivit. Dne 4. ledna 2017 proběhl v Bučovicích za přítomnosti zástupce velitele Pozemních sil plukovníka Ivo Střechy závěrečný nástup jednotky a následný doklad její připravenosti k plnění úkolů. Téhož dne byli příslušníci uskupení očkování potřebnými vakcínami. V pátek 6. ledna pak vojáci naložili materiál do připravených kontejnerů a společně s technikou je připravili na sobotní nakládku na vagóny.

Většinu vzdálenosti do litevské posádky v městě Klaipeda překoná jednotka vlakem a posledních přibližně 300 kilometrů vlastními vozidly, čímž procvičí provedení kombinovaného přesunu na velkou vzdálenost. Se svými litevskými protějšky bude rotní úkolové uskupení cvičit v místních vojenských výcvikových prostorech Klaipeda, Kairiai, Pabrade. Cílem je procvičit vedení taktických činností a výcviku v náročných klimatických podmínkách, zabezpečit logistickou podporu jednotky a získat maximum zkušeností a poznatků z výcviku v mezinárodním prostředí.

Fotogalerie

Nahoru