Home page > Aktuality > Pokračuje příprava 6.ÚU Mali

Pokračuje příprava 6.ÚU Mali

6. úkolové uskupení prošlo první kontrolou sladěnosti. Za sebou má další náročný výcvik.
Už jen tři měsíce do odjezdu! Čas se krátí, úkolů přibývá, výcvik přitvrzuje. Vojáci z Hranic a dalších útvarů zařazení do 6. úkolového uskupení AČR Mali strávili poslední dva červencové týdny na Libavé. Na závěr cvičení proběhla první z kontrol sladěnosti, a to z úrovně 71. mechanizovaného praporu, s cílem prověřit jejich dosavadní připravenost.
Vojáci zajišťovali během cvičení ochranu a obranu základen v Bamaku a Koulikouru, přičemž jejich rozložení odpovídalo realitě v Mali. Zároveň plnili úkoly v rámci doprovodů VIP osob, nebo evakuace raněných. Vojáci museli řešit i situace jako jsou dopravní nehody s civilními vozidly, rozzuřený dav před branou základny nebo jednání s místními vysoce postavenými představiteli. Na vše dohlíželi zkušení rozhodčí ze 71. mechanizovaného praporu, kteří vyhodnocovali postup jednotky jako celku. Právě od toho je odvozený termín kontrola sladěnosti.
Do výcviku 6. úkolového uskupení se zapojili i vojenští psovodi, pyrotechnici a operátoři průzkumných bezpilotních prostředků Raven.

Fotogalerie

Nahoru