Home page > Aktuality > POKOS zavítal do Zlínského kraje

POKOS zavítal do Zlínského kraje

Návštěvou dvou základních škol ve Zlínském kraji ve dnech 3. a 4. listopadu pokračoval program POKOS (Příprava občanů k obraně státu).

Akce se konala ve spolupráci se zástupci Ministerstva obrany a vojáky 7. mechanizované brigády na Základní škole Křiby ve Zlíně a na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti. Sem také zavítal náčelník štábu 7. mechanizované brigády plukovník Ctirad Gazda, který společně s vojáky odpovídal na dotazy žáků během přednášek o Armádě České republiky a o zahraničních misích.

V Uherském Hradišti program zahájila státní hymna. Poté následovaly krátké proslovy, kde promluvil také poslanec Antonín Seďa. Následovala část, ve které se děti dozvěděly základní informace o 7. mechanizované brigádě.

Jedním z nejvíce atraktivní témat pro posluchače byly jednoznačně zážitky vojáků ze zahraničních operací. Děti se dozvěděly nejen proč a za jakým účelem se tyto operace konají, ale také zajímavosti o tamním obyvatelstvu, klimatických podmínkách, o tom, s jakými zvířaty se mohou vojáci na zahraničních misích setkat nebo detaily o zázemí na základnách v Afghánistánu nebo africkém Mali. Nejvíce dotazů žáků směřovalo na výstroj a výzbroj vojáka, kterou si posléze mohli sami vyzkoušet a osahat.

Fotogalerie

Nahoru