Home page > Aktuality > Odborné symposium vedoucí k vzdělávání personálu

Odborné symposium vedoucí k vzdělávání personálu

V úterý 18. února se komplexu hranických kasáren konalo další vzdělávací sympozium, tentokráte  na téma Turecko-kurdská krize v souvislostech, určené pro příslušníky štábů 7. BÚU a spřátelených útvarů a jednotek brigády. Akce se účastnilo okolo 65 vojáků z povolání, především pak příslušníci zpravodajských odborností. Organizačně toto sympozium zabezpečilo zpravodajské oddělení 7. mb.

Cílem akce bylo poskytnout ucelený obraz o bezpečnostní situaci na Blízkém východě se zaměřením na postavení kurdské menšiny v regionu a její vztah k Turecku a diskutovat o vztahu Aliance vůči tureckým operacím a případných hrozbách pro celistvost NATO. 

Přednášejícími byli Mgr. Matěj Denk (analytik Asociace pro mezinárodní otázky zabývající se regionem Blízkého východ), prof. Gökhan Bacik (turecký politolog, působí jako externí vyučující na Univerzitě Palackého), Ing. Břetislav Tureček (vedoucí Centra pro studium Blízkého východu   Metropolitní univerzita Praha) a Mgr. Tomáš KAVÁLEK (ředitel Centra blízkovýchodních vztahů CEVRO Institutu v Praze).

Součástí sympozia, po skončení bloku přednášek, byl i diskuzní panel, kde přednášející odpovídali na dotazy a diskutovali s posluchači. Sympozium, jak ostatně naznačuje jeho bohatý program a jména přednášejících měl velmi dobrý ohlas mezi přítomnými, kterým tak zprostředkoval názory odborníků na Blízký východ.

7.mechanizovaná brigáda si dlouhodobě uvědomuje obrovskou důležitost dlouhodobého a kontinuálního investování do vzdělávání personálu. Na zmíněném symposiu předávali vojákům 7.BUU stejně jako na loňském symposiu zabývajícím se Ruskými informačními operacemi zkušenosti národní špičky v problematice a vojáci z útvarů 7.BUU tak získaly ty nejrelevantnější informace.

Diskusní panely, které jsou vyvrcholením symposia mají za účel vyvolat diskusi, ale také vytvořit stimulanty pro kreativní a kritické myšlení audience. 7.mb vede své vojáky i vojáky v 7.BUU ke kritickému myšlení v co nejvíce prvcích jejich práce, aby byli schopni v bojové činnosti, nebo při jejím plánování, díky kreativnímu, ale kritickému myšlení plně využít svůj potenciál.

Podobná zaměstnání 7.mb plánuje zařadit i v dalším čtvrtletí tohoto náročného výcvikového roku a opět přizve i své partnery o které se opírá při výcviku brigádního úkolového uskupení.  

Fotogalerie

Nahoru