Home page > Aktuality > Ministr obrany vyhlásil Týden solidarity, připojte se i vy!

Ministr obrany vyhlásil Týden solidarity, připojte se i vy!

Vojenský fond solidarity už pátým rokem pomáhá vojákům i jejich blízkým, kteří se ocitnou v těžké životní situaci. Letos, už podruhé, vyhlásil ministr obrany Týden solidarity, v němž vyzývá nejen zaměstnance resortu obrany a vojáky k vzájemné solidaritě a podpoře. Jeho součástí je také sdílení příběhů solidarity z vašeho okolí. Vloni tato iniciativa fondu přinesla téměř 600 tisíc korun. V týdnu od 30. listopadu do 6. prosince můžete přispět i vy!

 

Vážené vojákyně, vojáci, zaměstnanci resortu obrany, v měsíci listopadu si každým rokem na celém světě připomínáme Den válečných veteránů jako symbol díku a úcty k těm, kteří sloužili a slouží své zemi. Letos jsme se nemohli osobně setkat a na ty, kteří za svou zemi položili životy, jsme vzpomenuli spíše symbolicky, ale možná o to intenzivněji.

Chci tedy především poděkovat všem, kteří přispěli do letošní sbírky Vojenského fondu solidarity a podpořili tak vojáky a jejich rodiny, které to potřebují. Nedávná smutná událost v operaci na Sinaji nám opět připomněla, jak náročná a nebezpečná vaše práce je. Vojenský fond solidarity už pátým rokem podává pomocnou ruku každému, kdo je v nouzi. Jeho pomoc je okamžitá a adresná. Sloužíte a pracujete v resortu, jehož základním principem je solidarita a soudržnost jako něco, bez čeho se ve své práci neobejdete a co je naprosto přirozené. A jsem přesvědčen, že je také výrazem profesionální hrdosti a cti každého vojáka. První prosincový týden se vloni poprvé stal „týdnem solidarity“. Nejenže jsme v něm na sociálních sítích představili příběhy osobní sounáležitosti vás, vojenských profesionálů, a ukázali, že solidarita pro vás není jen prázdné slovo, ale tento týden vojenskému fondu přinesl 580 000 Kč a k jeho podpoře motivoval další přispěvatele. Začali jsme tak novou tradici, ve které letos chceme pokračovat.

První adventní týden od 30. listopadu do 6. prosince 2020 bude opět vyhlášen jako „Týden solidarity“ mezi vojáky i zaměstnanci resortu obrany. Připojte se i vy a staňte se spolu se mnou přispěvateli Vojenského fondu solidarity. Lubomír Metnar ministr obrany ČR Vojenský fond solidarity můžete podpořit na účtu 44665522/0800, variabilní symbol 918, několika způsoby:

Pravidelný měsíční příspěvek na účet VFS cestou Žádosti zaměstnance o zasílání části platu bezhotovostním způsobem - VOJÁCI Z POVOLÁNÍ o SPECIFICKÝ SYMBOL: osobní číslo VZP

Pravidelný měsíční příspěvek na účet VFS - trvalým bankovním příkazem ze svého peněžního ústavu  Jednorázový příspěvek na účet VFS - fyzická nebo právnická osoba

Přímá platba na účet VFS V České spořitelně o Zdarma, bez poplatku

Dárcovská SMS

o jednorázový příspěvek SMS na číslo 87777 ve tvaru: DMS VFS 30 nebo DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90

o pravidelný měsíční příspěvek SMS na číslo 87777 ve tvaru: DMS TRV VFS 30 nebo DMS TRV VFS 60 nebo DMS TRV VFS 90

Fotogalerie

Nahoru