Home page > Aktuality > čtvrtý ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE

čtvrtý ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE

26. srpna 2020 proběhl již čtvrtý ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE pro středoškolské studenty pořádaný Katedrou politologie a evropských studií Univerzity Palackého ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.
Ačkoli je čas prázdnin a situaci komplikují i protiepidemická opatření, téměř čtyřicítky mladých studentů se ujali kluci od 72. mechanizovaného praporu a 73. tankového praporu v posádce Přáslavice.

V první části jejich návštěvy pro ně připravili přednášku a prezentaci své práce ve stručném průřezu historií a současností praporů, především s důrazem na nasazení v zahraničních operacích.

V druhé části si pak mohli prohlédnout vojenskou techniku a ruční zbraně. Hlavním tahákem jako vždy byl tank T72 M4 CZ spolu s vozidly BVP-2 a kolovým PRAMem. Vše pěkně s výkladem a odpověďmi na zvídavé dotazy.

Cílem letní školy je zvýšit povědomí o mezinárodně-politickém dění a roli Česka v evropském kontextu prostřednictvím přednášek, diskuzí i workshopů. Program je připraven pro studenty středních škol z celé České republiky. Již poněkolikáté jsme tak jeho součást i my. Že se vše dařilo, dokladuje třeba i fakt že původně čtyřicet pět minut přednášek a prezentací se natáhlo na hodinu a půl. Především díky velké spoustě dotazů, které studenti kladli. Poznávat svět – vzdělávat se je dar, který dává především každý sám sobě.

Fotogalerie

Nahoru