Home page > Aktuality

Aktuality

Cvičení CZECH LION 2021

Publikováno: 16.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

Cvičení CZECH LION 2021 prověřuje především schopnosti velitelů a štábů plánovat a řídit operace - tato část probíhá v prostředí počítačové simulace. Ale že umíme zabrat naplno mimo "Matrix", posuďte sami v dnešním fotoreportu ze cvičení jednotek 7. brigádního úkolového uskupení na cvičišti Čermná.

Návrat 6. úkolového uskupení AČR

Publikováno: 10.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

Dnes 10. září jsme v Přáslavicích slavili "po vojensku", tedy slavnostním nástupem, návrat našich kluků z Lotyšska, kde působili v rámci 6. úkolového uskupení AČR alianční předsunuté přítomnosti v Lotyšsku (6. ÚU AČR eFP Lotyšsko).

Kontrola sladěnosti 6.BÚU Mali

Publikováno: 9.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

 Dopravní nehoda, potlačení nespokojeného davu, reakce na výbuch pod vozidlem... více než dvě desítky incidentů prověřili schopnosti vojáků 6. ÚU Mali, kteří se již osm měsíců intenzivně připravují na svou zahraniční misi v Africe. A co je hlavně důležité, jádro jednotky je postavené na příslušnících 71.mechanizovaného praporu z Hranic.

Spolupráce s Univerzitou obrany pokračuje

Publikováno: 2.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

1. června tohoto roku velitel 7. mechanizované brigády brigádní generál Ing. Petr Svoboda, MSS spolu rektorkou velitelkou univerzity obrany brigádní generálkou prof. RNDr. Zuzanou Kročovou, Ph.D. stvrdili svými podpisy rámcovou smlouvu o spolupráci.

Spolupráce při přípravě na zahraniční misi

Publikováno: 30.8.2021 Autor: Karel Hausmajer

Ptáte se nás. Proč plavby jen s BVP-2? Co naše tanky?Může za to zákon! Tedy ten Archimedův... Ale! S tankem můžeme brodit, a nebo s dopomocí i plavat! A zkusili jsme to na cvičení 15. ženijního pluku, kteý se chystá na zahraniční misi.Na začátku příštího roku má tato jednotka vystřídat své kolegy v 8. úkolovém uskupení eFP (Enhanced Forward Presence) Lotyšsko. Tento výcvik na vodním cvičišti v Litoměřicích je první větší společnou přípravou.

Stránky

Nahoru