Home page > Aktuality

Aktuality

Bojovníci Jako my

Publikováno: 6.10.2021 Autor: Karel Hausmajer

Dnešek byl pro vojáky velitelství 7. mechanizované brigády neobvyklý, přesto tomu zpočátku dne nic nenasvědčovalo. Pouze hrstka zasvěcených věděla o plánovaném cvičení integrovaného záchranného systému - nácvik evakuace – cvičný požární poplach.Co budou dělat hasiči a záchranáři, a jak se zachovají naši vojáci, když dojde k takto mimořádné události? ...

Tři bratři

Publikováno: 26.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

Tři bratři. Při vyslovení těchto dvou slov si většina lidí u nás vzpomene na filmovou pohádku Jana Svěráka z roku 2014. Já si však představím docela jiné bratry: Jaroslava, Vladimíra a Oldřicha Taláškovy. Tři statečné muže, jejichž životní osudy vůbec nebyly pohádkové, avšak i přesto, anebo právě proto stojí za zaznamenání.

Cvičení CZECH LION 2021 je u konce

Publikováno: 24.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

1200 vojáků s 250 kusy techniky včetně bojových vozidel pěchoty a tanků. Tak vypadalo letošní největší cvičení pozemních sil Czech Lion, které probíhalo po dva týdny na Libavé a v armádním simulačním centru v Brně. Protože se štáby obou hlavních zapojených jednotek – Velitelství pozemních sil i 7. mechanizované brigády – nedávno obměnily nebo výrazně narostly, výcvik měl především prověřit schopnosti nových velitelů a štábů velet podřízeným jednotkám bojového uskupení.

Cvičení CZECH LION 2021

Publikováno: 16.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

Cvičení CZECH LION 2021 prověřuje především schopnosti velitelů a štábů plánovat a řídit operace - tato část probíhá v prostředí počítačové simulace. Ale že umíme zabrat naplno mimo "Matrix", posuďte sami v dnešním fotoreportu ze cvičení jednotek 7. brigádního úkolového uskupení na cvičišti Čermná.

Návrat 6. úkolového uskupení AČR

Publikováno: 10.9.2021 Autor: Karel Hausmajer

Dnes 10. září jsme v Přáslavicích slavili "po vojensku", tedy slavnostním nástupem, návrat našich kluků z Lotyšska, kde působili v rámci 6. úkolového uskupení AČR alianční předsunuté přítomnosti v Lotyšsku (6. ÚU AČR eFP Lotyšsko).

Stránky

Nahoru