Home page > Aktuality > Vojáci 5. strážní roty převzali ocenění NATO Non-Article 5

Vojáci 5. strážní roty převzali ocenění NATO Non-Article 5

Příslušníci 5. strážní roty plní operační úkol na letecké základně Bagrám v provincii Parwan již déle než čtyři měsíce. Za tuto dobu získali řadu nových zkušeností, které zúročí i po návratu ze zahraniční mise.

V sobotu 13. února byli vojáci 5. strážní roty vyznamenáni medailí NATO Non-Article 5. Ocenění převzali z rukou velvyslance České republiky v Afghánistánu Miroslava Tomana, velitele 12. Úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support plukovníka Miloslava Lafka a velitele amerického úkolového uskupení TF Buffalo podplukovníka Matthewa McCulleyho.

Za dobře odvedenou prací českých vojáků stojí mimo jiné spolupráce s ostatními zahraničními partnery a jejich vzájemná podpora. Příslušníci roty tak komunikují s americkými a gruzínskými vojáky, v neposlední řadě i s afghánskými ozbrojenými silami.

Výrazem symbolického poděkování představitelům partnerských zemí bylo udělení Medaile ministra obrany ČR Za službu v zahraničí. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také čestní hosté - velitel základny Bagrám generálmajor Jeffrey L. Bannister a brigádní generál Andrew M. Rohling.

Fotogalerie

Nahoru