Home page > Aktuality > Basic Leader Course je v plném proudu

Basic Leader Course je v plném proudu

V Přáslavicích již 2. týdnem pod vedením amerických instruktorů pokračuje ve výcviku 50 velitelů družstev a vybraných poddůstojníků, kteří mají předpoklady se jimi stát v budoucnu také.

„Účastníci kurzu složili první zkoušku, kterou prokázali znalosti již probrané tématiky. Absolvovali také přezkoušení z tělesné přípravy, kde museli prokázat svoji fyzickou zdatnost, aby mohli v kurzu pokračovat. Ti nejzdatnější byli oceněni,“ přibližuje dosavadní průběh kurzu jeho velitel nadrotmistr Adam Kopecký ze 72. mechanizovaného praporu. Vojáci dostali také úkol zpracovat krátkou přednášku na téma týkající se Armády ČR a tu přednést. Američtí instruktoři následně podrobně vyhodnotili jak obsahovou náplň, tak především schopnost promlouvat k lidem.

Velitelé družstev a malých jednotek jsou páteří americké armády, podobně je tomu i v české armádě. Studenti se tak v průběhu celého kurzu učí, jak získané zkušenosti a poznatky aplikovat v praxi při vedení podřízených a výcviku u svých jednotek. Jsou to právě oni, kdo s vojáky tráví nejvíce času, ať už při výcviku v poli, nebo v běžném pracovním nasazení v kasárnách.

„Zkušenosti a výsledky loňského obdobného kurzu byly velice přínosné, proto velmi vítáme, že tento kurz, pod vedením instruktorů americké armády pokračuje. Pro naše nejnižší velitele je skvělou příležitostí obohatit svoje dosavadní zkušenosti a vytváří předpoklady pro jejich profesní růst,“ dodává velitel 7. mechanizované brigády plukovník Lipka.

V následujícím týdnu přejde kurz do poslední fáze a bude probíhat převážně prakticky, v terénu. Ukončení proběhne formou závěrečného ceremoniálu, na který se budou vojáci taktéž připravovat.

Fotogalerie

Nahoru